آرشیو اخبار

با اقدامات قضات و دادستان‌ها در سراسر کشور از تعطیلی حدود ۵۰۰ کارگاه و مراکز تولیدی جلوگیری شده است

آیت الله رئیسی در دیدار با صنعتگران، تولیدکنندگان و نمایندگان اتحادیه‌های کارگری استان آذربایجان شرقی:

رئیس قوه قضاییه گفت: آماری که در مورد استان آذربایجان شرقی وجود دارد بیانگر این است که با اقدامات دستگاه قضایی از تعطیلی بیش از ۳۲ مورد از کارخانجاتی که با مشکل مواجه شده بودند، جلوگیری شده است.

524 بازدید
فساد چوبی لای چرخ تولید است/هر جا که مبارزه با فساد صورت گرفت چرخ‌های تولید پر حرکت‌تر و پر رونق‌تر می‌شود

آیت الله رییسی در بازدید از کارخانه ماشین‌سازی تبریز:

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه اعتقاد و باورمان این است که فساد چوبی لای چرخ تولید است، گفت: هرجا فساد وجود داشته باشد تولید کم رونق و یا تعطیل خواهد شد و هر جا که مبارزه با فساد صورت گرفت چرخ‌های تولید پر حرکت‌تر و پر رونق‌تر می‌شود.

571 بازدید
دیدار آیت الله رئیسی با تعدادی از مراجعین به دادگستری کل استان اصفهان

تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستری استان اصفهان، پرونده‌های خود را با رییس قوه قضاییه در میان گذاشتند و رئیس دستگاه قضا دستورات لازم را برای بررسی مشکلات قضایی صادر کرد.

501 بازدید
آیت الله رئیسی: دستگاه قضایی ملجاء مردم است

در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان اصفهان؛

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضایی ملجاء مردم است، گفت: اقتضای ملجا بودن مهربانی با همه است، مهربانی معنایش کوتاه آمدن از اجرای قانون نیست؛ کمااینکه لازمه اقتدار، ترش‌رویی و بداخلاقی نیست.

525 بازدید
رئیس قوه قضاییه: به جای فساد، مبارزه با فساد باید در اذهان جای بگیرد

در نهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه در اصفهان؛

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه به جای فساد، مبارزه با فساد باید در اذهان جای بگیرد گفت: ه همکارانم اعلام کردم خط قرمز شما بی استناد رای دادن، بی استناد سخن گفتن و بی استناد مطلبی را نسبت دادن است.

852 بازدید
موافقت رئیس قوه قضاییه با پیشنهاد تشکیل شورای حل اختلاف اقتصادی/ شنیدن حرف متخصص و مشاور به هیچ عنوان خلاف استقلال قاضی نیست

رئیس قوه قضاییه با اعلام موافقت نسبت به پیشنهاد تشکیل شورای حل اختلاف اقتصادی برای حل مسائل اقتصادی، از رئیس کل دادگستری استان اصفهان خواست که یک شورای حل اختلاف اقتصادی با حضور ریش سفیدان و کسانی که در این عرصه صاحبنظر و مجرب هستند، تشکیل شود.

449 بازدید
حق‌آبه باید با مشارکت و مشورت خود کشاورزان به رسمیت شناخته شود/ قانون و مقررات باید حامی کشاورز باشد

آیت الله رئیسی در دیدار با نمایندگان تشکل‌های کشاورزی استان اصفهان:

رئیس قوه قضاییه کشاورزی، خودکفایی و توجه به آن را نیازمند حمایت قانونی دانست و گفت: قانون و مقررات باید حامی کشاورز باشد.

539 بازدید
مبارزه با ناهنجاری‌ها و فساد یکی از راهبرد‌های جدی نظام اسلامی است

آیت الله در دیدار با اقشار مختلف مردم اصفهان:

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز مساله مبارزه با ناهنجاری‌ها و فساد یکی از راهبرد‌های جدی نظام اسلامی است، گفت: بنده به عنوان یک سرباز و همه دستگاه قضایی و همه دستگاه‌های دیگر باید در میدان حضور فعالی داشته باشیم؛ دولت در اصلاح ساختار‌های فسادزا، مجلس در اصلاح قوانین و مقررات و برای قوه قضاییه در برخورد عبرت آموز با مفسدان باید حضور فعال داشته باشد.

607 بازدید
تشریح اهداف سفر رئیس قوه قضاییه به استان البرز

رئیس قوه قضاییه گفت: آشنایی با برخی از مشکلات استان البرز به دلیل وضعیت مهاجرپذیری که دارد می‌تواند برای همه مسئولان مخصوصا ما که در جایگاه مسئولیت قضایی کشور هستیم، موثر باشد.

745 بازدید
حضور مقتدرانه نیرو‌های مسلح اجازه نخواهد داد که آمریکایی‌ها در منطقه هرگز خواب راحت داشته باشند

رئیس قوه قضاییه گفت: حضور مقتدرانه نیرو‌های مسلح اجازه نخواهد داد که آمریکایی‌ها در منطقه هرگز خواب راحت داشته باشند و همچنانی نشان داده شد، هم در پشتوانه مردم نسبت به نیرو‌های مسلح در تشییع باشکوه حاج قاسم سلیمانی و هم از زدن پایگاه دشمن در عراق.

523 بازدید
ملاقات مردمی رئیس قوه قضاییه با تعدادی از مراجعین به دادگستری کل استان یزد

تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستر استان بزد، پرونده‌های خود را با رئیس قوه قضاییه در میان گذاشتند و آیت الله رئیسی دستورات لازم را برای بررسی مشکلات قضایی صادر کرد.

536 بازدید
موضوع «فولاد میبد» از سوی سازمان بازرسی مورد پیگیری قرار گیرد

رئیس قوه قضاییه با اشاره به موضوع "فولاد میبد" که در جلسه شورای اداری استان یزد مطرح شد، گفت: این موضوع باید از سوی سازمان بازرسی مورد پیگیری قرار گیرد و در این زمینه باید از دوستان در استان یزد نیز کمک گرفته شود. همچنین مساله "شیرکوه" نیز باید پیگیری شود و در دستور کار این سازمان قرار گیرد تا به سرانجام برسد.

505 بازدید
وقتی کسی به دادگاه می‌آید، با لحن و ادبیات مناسب با وی سخن بگویید

آیت الله رئیسی در جمع قضات و کارکنان دادگستری استان یزد:

رئیس قوه قضاییه خطاب به قضات و کارکنان دادگستری استان یزد گفت: وقتی کسی به دادگاه می‌آید، با لحن و ادبیات مناسب با وی سخن بگویید؛ چرا که آن فرد در محافل خانوادگی موضوع و نحوه برخورد شما را بیان میکند.

540 بازدید
دیدار صمیمی و چهره‌به‌چهره رئیس قوه قضاییه با خانواده‌های شهدای فاطمیون و تعدادی از رزمندگان مدافعان حرم تیپ فاطمیون

رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان یزد، در دیداری صمیمی و چهره‌به‌چهره با جمعی از خانواده‌های شهدا و تعدادی رزمندگان مدافع حرم فاطمیون ملاقات کرد.

603 بازدید
شهید سلیمانی آگاه به نقشه‌های اسراییلی، اطلاعات آمریکایی، پول‌های سعودی و حمایت اروپایی‌ بود

آیت الله رئیسی در دیدار با اقشار مختلف مردم یزد:

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه در مکتب شهید سلیمانی سستی از امر ولی راه ندارد و راهی که در آن سستی نباشد، پیش خواهد رفت، افزود: او همواره در مقابل عملیاتی با نقشه‌های اسراییلی، اطلاعات آمریکایی، پول های سعودی و حمایت اروپایی‌ بود و می‌دانست با چه جریانی طرف است.

752 بازدید
باید از افرادی که می‌خواهند در اقتصاد گردشگری فعالیت کنند، حمایت کاری کنیم

آیت الله رئیسی در دیدار با نخبگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان استان یزد:

رئیس قوه قضاییه گفت: ما باید افرادی را که می‌خواهند در اقتصاد گردشگری فعالیت کنند، حمایت کنیم که آنها در فرایند کار اقتصادی دچار آسیب نشوند و اگر مشکلی با نظام بانکی دارند، حل شود و کار گردشگری از رونق نیفتد.

518 بازدید