آرشیو اخبار

سخن گفتن از رونق تولید باید با مبارزه با قاچاق کالا همراه باشد

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه سخن گفتن از رونق تولید باید با مبارزه با قاچاق کالا همراه باشد، ادامه داد: مبارزه با قاچاق سازمان یافته که دست‌های پشت پرده‌ای هستند و کانتینری بلکه کانتینر‌هایی و نه یک محموله بلکه محوله‌های را از شهری به شهری جابجا می‌کنند، مسئله اساسی است.

569 بازدید
انتقاد رئیس قوه قضاییه از نقص در ۴ گلوگاه قاچاق در بندر شهید رجایی

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه به دنبال نفی آن عملکرد‌ها نیستیم و حتما عملکرد‌ها و گزارش‌های دستگاه‌ها درست است، گفت: آنچه که انجام می‌شود با آنچه که باید انجام شود تفاوت دارد و وضع موجود با وضع مطلوب فاصله دارد و باید این فاصله را کم کرد.

538 بازدید
موضوع نگران کننده قاچاق کالا که از مسائل بسیار رنج آور است و رونق تولید را تهدید می‌کند را مورد توجه قرار می‌دهیم

آیت الله رئیسی در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس:

رئیس قوه قضاییه گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی مردم با مسائلی مواجه هستند که بحمداله گام‌هایی در جهت رفع مشکلات برداشته شده است و ما هم در این سفر مسائل مختلف به ویژه صادرات و وارادات که این استان یکی از محورهای صادرات و واردات کشور است و موضوع نگران کننده قاچاق کالا که از مسائل بسیار رنج آور است و رونق تولید را تهدید می‌کند را مورد توجه قرار می‌دهیم.

525 بازدید
مردم خواهان پلیس مهربان، مقتدر و مدبر هستند/ «پلیس قضایی» باید احیا شود/ در معرض تهدید دشمن هستیم اما کشور در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد/ مقام معظم رهبری از عملکرد ناجا تقدیر کردند؛ ما هم در دستگاه قضا قدردان زحمات شما هستیم

آیت الله رئیسی در گردهمایی فرماندهان ناجا:

رئیس دستگاه قضایی با توجه به همکاری تنگاتنگ نیروی انتظامی و قوه قضاییه، بر لزوم احیای «پلیس قضایی» و استفاده از نیروهای پلیس آشنا به حقوق و قضا برای پیگیری مأموریت های این حوزه تأکید کرد.

666 بازدید
آنچه که کشور را پیشرفته می‌کند، توانمند شدن در حوزه تولید پیشرفته است

آیت الله رئیسی در جلسه شورای اداری بوشهر:

رئیس قوه قضاییه گفت: آنچه که کشور را پیشرفته می‌کند، توانمند شدن در حوزه تولید پیشرفته است و این روند موجب می‌شود کشور در بومی شدن دانش و انتقال تکنولوژی پیشرفته شود.

507 بازدید
دستورات رئیس قوه قضاییه برای بررسی مشکلات قضایی تعدادی از مراجعین به دادگستری کل استان آذربایجان شرقی

تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستری استان آذربایجان شرقی، پرونده‌های خود را با رییس قوه قضاییه در میان گذاشتند و آیت الله رییسی دستورات لازم را برای بررسی مشکلات قضایی صادر نمود.

501 بازدید
مسئولان جهاد کشاورزی در تغییر کاربری‌ها حساس باشند

رئیس قوه قضاییه خطاب به مسئولان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: این مسئولان حتما باید در تغییر کاربری‌ها حساس باشند چراکه جهاد کشاورزی خط مقدم حفظ اراضی و منابع طبیعی است.

641 بازدید
پرونده‌هایی که دغدغه و موضوع سوال مردم است از نظر رسیدگی باید در اولویت قرار گیرند

آیت الله رئیسی در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی آذربایجان شرقی:

رئیس قوه قضاییه گفت: پرونده‌هایی که دغدغه و موضوع سئوال مردم در یک صنف یا یک منطقه خاص و یا مسئله ملی و کشوری شده‌اند، از نظر رسیدگی باید در اولویت قرار گیرند.

476 بازدید
باطل، فساد و تبعیض در هاضمه نظام اسلامی جای نمی‌گیرد

رئیس قوه قضاییه در جمع خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف مردم آذربایجان شرقی:

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه باطل، فساد و تبعیض در هاضمه نظام اسلامی جای نمی‌گیرد گفت: ممکن است برخی در گوشه و کنار هوای نفس، زیاده خواهی، دست اندازی به حقوق بیت المال و حق الناس پیدا کنند، اما این ماندگاری ندارد.

530 بازدید
با اقدامات قضات و دادستان‌ها در سراسر کشور از تعطیلی حدود ۵۰۰ کارگاه و مراکز تولیدی جلوگیری شده است

آیت الله رئیسی در دیدار با صنعتگران، تولیدکنندگان و نمایندگان اتحادیه‌های کارگری استان آذربایجان شرقی:

رئیس قوه قضاییه گفت: آماری که در مورد استان آذربایجان شرقی وجود دارد بیانگر این است که با اقدامات دستگاه قضایی از تعطیلی بیش از ۳۲ مورد از کارخانجاتی که با مشکل مواجه شده بودند، جلوگیری شده است.

521 بازدید
فساد چوبی لای چرخ تولید است/هر جا که مبارزه با فساد صورت گرفت چرخ‌های تولید پر حرکت‌تر و پر رونق‌تر می‌شود

آیت الله رییسی در بازدید از کارخانه ماشین‌سازی تبریز:

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه اعتقاد و باورمان این است که فساد چوبی لای چرخ تولید است، گفت: هرجا فساد وجود داشته باشد تولید کم رونق و یا تعطیل خواهد شد و هر جا که مبارزه با فساد صورت گرفت چرخ‌های تولید پر حرکت‌تر و پر رونق‌تر می‌شود.

571 بازدید
دیدار آیت الله رئیسی با تعدادی از مراجعین به دادگستری کل استان اصفهان

تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستری استان اصفهان، پرونده‌های خود را با رییس قوه قضاییه در میان گذاشتند و رئیس دستگاه قضا دستورات لازم را برای بررسی مشکلات قضایی صادر کرد.

500 بازدید
آیت الله رئیسی: دستگاه قضایی ملجاء مردم است

در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان اصفهان؛

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضایی ملجاء مردم است، گفت: اقتضای ملجا بودن مهربانی با همه است، مهربانی معنایش کوتاه آمدن از اجرای قانون نیست؛ کمااینکه لازمه اقتدار، ترش‌رویی و بداخلاقی نیست.

524 بازدید
رئیس قوه قضاییه: به جای فساد، مبارزه با فساد باید در اذهان جای بگیرد

در نهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه در اصفهان؛

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه به جای فساد، مبارزه با فساد باید در اذهان جای بگیرد گفت: ه همکارانم اعلام کردم خط قرمز شما بی استناد رای دادن، بی استناد سخن گفتن و بی استناد مطلبی را نسبت دادن است.

851 بازدید
موافقت رئیس قوه قضاییه با پیشنهاد تشکیل شورای حل اختلاف اقتصادی/ شنیدن حرف متخصص و مشاور به هیچ عنوان خلاف استقلال قاضی نیست

رئیس قوه قضاییه با اعلام موافقت نسبت به پیشنهاد تشکیل شورای حل اختلاف اقتصادی برای حل مسائل اقتصادی، از رئیس کل دادگستری استان اصفهان خواست که یک شورای حل اختلاف اقتصادی با حضور ریش سفیدان و کسانی که در این عرصه صاحبنظر و مجرب هستند، تشکیل شود.

447 بازدید
حق‌آبه باید با مشارکت و مشورت خود کشاورزان به رسمیت شناخته شود/ قانون و مقررات باید حامی کشاورز باشد

آیت الله رئیسی در دیدار با نمایندگان تشکل‌های کشاورزی استان اصفهان:

رئیس قوه قضاییه کشاورزی، خودکفایی و توجه به آن را نیازمند حمایت قانونی دانست و گفت: قانون و مقررات باید حامی کشاورز باشد.

538 بازدید
مبارزه با ناهنجاری‌ها و فساد یکی از راهبرد‌های جدی نظام اسلامی است

آیت الله در دیدار با اقشار مختلف مردم اصفهان:

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز مساله مبارزه با ناهنجاری‌ها و فساد یکی از راهبرد‌های جدی نظام اسلامی است، گفت: بنده به عنوان یک سرباز و همه دستگاه قضایی و همه دستگاه‌های دیگر باید در میدان حضور فعالی داشته باشیم؛ دولت در اصلاح ساختار‌های فسادزا، مجلس در اصلاح قوانین و مقررات و برای قوه قضاییه در برخورد عبرت آموز با مفسدان باید حضور فعال داشته باشد.

605 بازدید