آرشیو اخبار

مسئولان کهگیلویه و بویراحمد پیگیری کارهای مناطق زلزله زده را در‌ اولویت قرار دهند

آیت الله رئیسی در بدو ورود به فرودگاه یاسوج:

رئیس قوه قضاییه گفت: درخواست ما هم از آقاى استاندار و هم مدیران که درگیر خدمت رسانى به زلزله زدگان هستند این است که حضور در مناطق زلزله زده و پیگیرى کار زلزله زدگان را اولویت دهند چراکه خدمت به آن‌ها امروز اولویت دارد.

نمی‌توان دستگاهی را بدون ماموریت پیشگیری از وقوع جرم تصور کرد/ مردم نمی‌پذیرند که یک فساد مشابه برای چند بار در جامعه تکرار شود؛ باید ریشه ‎های مفاسد خشکانده شوند
پاسداشت حضور مردم در مراسم ۲۲ بهمن، تشکر عملی و خدمت صادقانه به آنهاست/ مردم نباید در خرید کالاهای اساسی و مورد نیاز خود، دغدغه قیمت‌های بازار را داشته باشند

آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه ضمن تشکر و قدردانی صمیمانه از مردم به واسطه حضور متفاوت و باشکوه در مراسم 22 بهمن امسال که در راستای پایبندی به ارزشها و انقلاب و تجدید میثاق با امام، ولایت و شهدا انجام شد، پاسداشت این حضور را تشکر عملی از مردم و خدمت صادقانه به آنها دانست.

پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی به هیچ عنوان نباید مشمول مرور زمان شود

آیت الله رئیسی در نشست خبری پایان سفر به عراق:

رئیس قوه قضاییه گفت: به هیچ عنوان نباید پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی مشمول مرور زمان شود و باید همواره در دستور کار باشد و مسئولین وزارت خارجه کار را دنبال کنند.

تاریخ نشان داده که اعتماد کردن به آمریکایی‌ها خطاست

آیت الله رئیسی در دیدار با فرستاده ویژه رئیس اقلیم کردستان عراق:

رئیس قوه قضاییه گفت: تاریخ نشان داده که اعتماد کردن به آمریکایی‌ها خطاست چراکه آن‌ها دوستدار و دغدغه‌مند مردم عراق یا اقلیم کردستان یا ایران نیستند

آیت الله رئیسی: مناسبات ایران و عراق باید توسعه پیدا کند/ الحلبوسی: عراق از تقویت روابط خود با ایران بیش از پیش استقبال می‌کند

دیدار رئیس قوه قضاییه با رئیس مجلس عراق؛

رئیس قوه قضاییه کاهش ارتباطات کشور‌ها با ایران را یک راهبرد آمریکایی دانست و گفت: آمریکا با ایجاد ایران‌هراسی به دنبال آن است که دوستی کشور‌ها با جمهوری اسلامی ایران را کاهش دهد.

آنکه امروز بر سر مردم مظلوم یمن بمب می‌اندازد و زنان و کودکان بیگناه را به خاک و خون می‌کشد، امتداد جریان یزیدی است

آیت الله رئیسی در دیدار با خانواده‌های فرماندهان شهید گروه‌های مقاومت:

رئیس قوه قضاییه گفت: آنکه امروز بر سر مردم مظلوم یمن بمب می‌اندازد و زنان و کودکان بیگناه را به خاک و خون می‌کشد امتداد جریان یزیدی است و آنکه از شرف و ناموس و قرآن و حرم اهل بیت (ع) و حریم مردم مسلمان در برابر تجاوز بیگانگان دفاع می‌کند امتداد جریان عاشورا و عاشوراییان است.

مسئله لغو روادید برای سفر به عراق از اقداماتی است که در تسهیل فرآیند زیارت نقش بسزایی خواهد داشت

آیت الله رئیسی در دیدار با رئیس جمهور عراق:

رئیس قوه قضاییه گفت: قرار شده کارگروهی برای حل و فصل مشکلات آنها تشکیل شود و امیدواریم این موضوع نیز با تدبیر مقامات عراقی به سرعت تعیین تکلیف شود.

آیت‌الله‌ رئیسی: انسجام و همدلی از مهمترین نیازهای امروز جهان اسلام است

دیدار‌های جداگانه و چهره‌به‌چهره رئیس قوه قضاییه با جمعی از علمای اهل سنت و شیعه عراق؛

رئیس قوه قضاییه شناخت دشمن و بصیرت افزایی در جامعه را از وظایف علما دانست و تاکید کرد همه کسانی که در صحنه سیاسی عراق اثر گذارند باید با شناخت دقیق شرایط، نقش خود را در جهت بصیرت آفرینی در جامعه ایفا کنند.

تحریم‌ها هیچ گاه ملت ایران را متوقف نکرده است

آیت الله رئیسی در‌ دیدار با نخست وزیر عراق:

رئیس قوه قضاییه در دیدار با نخست وزیر عراق، با تقدیر از تصمیم عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور، زمان بندی برای اجرای مصوبه پارلمان عراق را لازم دانست.

دست انتقام الهی از آستین امت اسلامی بیرون می‌آید و انتقام خون شهدای مقاومت و سرداران شهید مبارزه با‌‌‌تروریسم را خواهد گرفت

آیت الله رئیسی در دیدار با سران عشایر عراق:

رئیس قوه قضاییه گفت: یقین داریم دست انتقام الهی از آستین امت اسلامی بیرون می آید و انتقام خون شهدای مقاومت و سرداران شهید مبارزه با تروریسم را از ظالمان و آمریکای جنایتکار خواهد گرفت.

پایه عصر جدیدی که امام (ره) بنیانگذار آن بودند خداباوری، خودباوری و مردم باوری بود

آیت الله رئیسی در مراسم بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی:

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه به تعبیر امام خامنه ای دشمن خواست و نتوانست اما ما خواستیم و توانستیم گفت: دشمن به دنبال طراحی توطئه جدیدی در منطقه رفت و با فتنه صهیونیست ها و با سلاح و امکانات آمریکایی ها و پول سعودی ها نقشه های بسیاری کشید و گروه های تکفیری را به جان مردم مسلمان منطقه انداخت.

آمریکا مدعی مبارزه با‌تروریسم بود، اما قهرمانان مبارزه با‌تروریسم را هدف قرار داد

آیت الله رئیسی در مذاکرات رسمی هیئت‌های قضایی ایران و عراق:

رئیس قوه قضاییه گفت: آمریکا مدعی مبارزه با تروریسم بود، اما قهرمانان مبارزه با تروریسم را هدف قرار داد و به شهادت رساند و مردم نیز این دو فرمانده شهید را به عنوان قهرمانان مبارزه با تروریسم می‌شناسند.