آرشیو اخبار

همکاران قضایی با همکاری استانداران، برای شناسایی و احیای ظرفیت‌های معطل اقتصادی کشور اقدام کنند/ نفس واگذاری شرکتهای دولتی به بخش خصوصی کافی نیست، نظارت و حمایت دولت هم لازم است

آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه با تقدیر از پیگیری ها و تلاش های نهادهای نظارتی در ابطال قرارداد خصوصی سازی دشت مغان تأکید کرد: دستگاه قضایی از خصوصی سازی ضابطه مند که موجب رونق اشتغال و تولید شود حمایت می کند اما اگر واگذاری ها در چارچوب مصالح مردم نباشد، برای همه زحمت آفرین خواهد بود.

521 بازدید
مرتبطین با دستگاه قضایی بدانند که این دستگاه هیچ گونه فسادی را بر نمی‌تابد

آیت الله رئیسی در نشست با معاونین و سرپرستان مجتمع‌های قضایی دادگستری استان تهران:

رئیس قوه قضاییه گفت: همه کسانی که با قوه قضاییه مرتبط هستند باید بدانند همکاران این مجموعه سالم و پاک، هیچ گونه ناسلامتی و فساد را برنمی تابند. وکلا هم باید از حق دفاع کنند و اگر وکیلی بداند از باطل دفاع می کند اما فقط به خاطر دریافت حق الوکاله این کار را می کند، بی تردید پولی که می گیرد اکل به مال باطل است.

639 بازدید
باید در جنگ اقتصادی آرایش جنگی بگیریم و کارآفرینان ما مانند یک افسر وارد میدان تولید شوند/ نباید سرمایه‌های کشور را با خام فروشی حراج کنیم

آیت الله رئیسی در جمع فعالان اقتصادی استان خراسان جنوبی:

رئیس قوه قضاییه‌ گفت: برای پیروزی در جنگ اقتصادی دشمن باید آرایش جنگی بگیریم و با تخصیص تسهیلات به حوزه تولید، از افسران دلاور این میدان پشتیبانی کنیم.

429 بازدید
توجه دل‌های مردم به شهید سلیمانی، به سبب رشادت، شجاعت، ایستادگی، اطاعت‌پذیری از ولایت و ارزش‌های والای وجودی این شهید بود

آیت الله رئیسی در جمع خانواده‌های شهدای حادثه تشییع پیکر شهید سلیمانی:

رئیس قوه قضائیه در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی، با خانواده‌های شهدای دادگستری این استان که درحادثه تشییع پیکر شهید سلیمانی در کرمان به شهادت رسیدند، دیدار کرد.

866 بازدید
کوچکترین تحرک دشمنان از دید تیزبین مرزبانان ما پنهان نیست/ مرزبانان غیور جمهوری اسلامی ایران خواب را بر خود حرام می‌کنند تا مردم در امنیت زندگی کنند

آیت الله رئیسی در جمع نیروهای مرزبانی پاسگاه یزدان:

رئیس قوه قضاییه مهمترین سرمایه کشور را وجود جوانان دلاور، سلحشور و مجاهد دانست و گفت: مرزبانان غیور ما با تمام وجود تحت امر فرماندهی معظم کل قوا، خواب را بر خود حرام می‌کنند تا مردم در امنیت زندگی کنند.

419 بازدید
آیت‌الله رئیسی با حضور در پاسگاه مرزی یزدان در جریان توانمندی‌ها و امکانات موجود برای صیانت از مرزهای کشور قرار گرفت

رئیس قوه قضاییه با حضور در پاسگاه‌ مرزی یزدان خراسان جنوبی در نقطه صفر مرزی با کشور افغانستان، در جریان توانمندی‌ها و امکانات موجود برای صیانت از مرزهای کشور قرار گرفت.

579 بازدید
آیت‌الله رئیسی با حضور در پاسگاه مرزی یزدان در جریان توانمندی‌ها و امکانات موجود برای صیانت از مرزهای کشور قرار گرفت

رئیس قوه قضاییه با حضور در پاسگاه‌ مرزی یزدان خراسان جنوبی در نقطه صفر مرزی با کشور افغانستان، در جریان توانمندی‌ها و امکانات موجود برای صیانت از مرزهای کشور قرار گرفت.

537 بازدید
خون مطهر شهدا از عالم جهل‌زدایی می‌کند/ نفرت مردم دنیا از اسرائیل و آمریکا روز به روز بیشتر می‌شود

آیت الله رئیسی در حسینیه جماران شهرستان بیرجند:

رئیس قوه قضاییه مکتب شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را در امتداد مکتب عاشورا دانست و با بیان اینکه خون مطهر شهدا از عالم جهل‌زدایی می‌کند، گفت: خون کسی که در مسیر سیدالشهدا(ع) به دیدار معبود می‌شتابد چون متصل به خون اباعبدالله الحسین(ع) است، هرگز ضایع نمی‌شود.

587 بازدید
در محکومیت‌های مربوط به مهریه، باید وضعیت اقتصادی افراد لحاظ شود/ در اجرای عدالت نباید تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار بگیریم

آیت الله رئیسی در نشست شورای قضایی استان خراسان جنوبی:

رئیس قوه قضاییه گفت: مهریه حق‌ زن است که شوهر باید پرداخت کند اما اگر‌ ثابت شد کسی واقعاً توانایی مالی ندارد، نباید به زندان برود بلکه‌ باید شرایطی‌ ایجاد کرد که دِین‌ خود را بپردازد.

893 بازدید
دستورات رئیس قوه قضاییه برای حل و فصل مشکلات مراجعه‌کنندگان به دادگستری خراسان جنوبی

رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان خراسان جنوبی با تعدادی از مراجعین به دادگستری کل این استان دیدار و دستورات لازم را برای حل و فصل مشکلات آنان صادر کرد.

743 بازدید
مسئله دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر باید در سطح منطقه و جهان فعال‌تر شود / سنگ‌های ذی‌قیمت خراسان جنوبی قابل رقابت با کشورهایی است که بهترین سنگ‌ها را در اختیار دارند

رئیس قوه قضاییه در شورای اداری استان خراسان جنوبی:

رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی گفت: مسئله دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر باید در سطح منطقه و جهان فعال‌تر شود تا این موضوع صرفا از بعد انتظامی و اطلاعاتی دنبال نشود.

667 بازدید
اربعین پیام پیروزی جریان مقاومت بر سازش و تسلیم است/ «جنگ اقتصادی» سال هاست به کشور ما تحمیل شده اما آنچه جلوی قلدری دشمن را می‌گیرد «اقتدار» است/ نیروی انتظامی اجازه ندهد محلات و کوچه‌ها جولانگاه اشرار شود

آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم توجه دولت به معیشت مردم به وزیر صمت تذکر داد که با فعال کردن سامانه های شفافیت چرخه تولید تا توزیع و مصرف کالا، مانع از فعالیت قاچاقچیان و دلالان شود تا مردم از واقعی بودن قیمت ها در بازار مطئمن شوند.

538 بازدید
نابسامانی در صدور کارت‌های بازرگانی زمینه ساز سوء استفاده از ارزهای تخصیصی برای واردات است/ هنوز کسانی در زندان هستند که با استفاده از ظرفیت قوانین موجود امکان آزادی دارند/ در برخورد با روابط ناسالم اداری به نصیحت و توصیه اکتفا نمی‌کنیم

آیت الله رئیسی در نشست شورای قضایی استان ها:

رئیس قوه قضاییه با بیان این که دستگاه قضایی نسبت به وضعیت تک تک زندانیان حساسیت دارد، تأکید کرد: حتی یک زندانی نباید بی مورد در زندان بماند و در غربالگری ها باید شرایط آزادی مشروط، وضعیت محکومان مالی و زندانیان بی ملاقاتی و کسانی که از نظر پزشکی قانونی شرایط تحمل حبس ندارند، مورد توجه قرار گیرد.

362 بازدید
حمایت از تولید هم مانند مبارزه با فساد از ماموریت‌های اصلی دستگاه قضاست/ مدعیان دروغین حقوق بشر دنبال عادی سازی قتل و جنایت در جامعه اند/ اصلاح نظام نگهداری و برخورد با زندانی در دست اقدام است

آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه با بیان این که با تدبیر و استفاده از ظرفیت های عظیم مادی و معنوی در کشور می توان از شرایط فعلی پیروزمندانه عبور کرد، خطاب به مسئولان اجرایی گفت: ارجاع همه ناکارآمدی ها به دشمن درست نیست و دشمن را در تصور اثرگذاری اقداماتش و تداوم خباثت هایش تشجیع می کند.

415 بازدید
تاکید آیت‌الله رئیسی بر رسیدگی به تک‌تک نامه‌های مردم اردبیل در جریان سفر استانی

در جلسه شورای عالی قضایی استان اردبیل صورت گرفت

رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قضایی استان اردبیل بر رسیدگی به تک‌تک نامه‌های مردم اردبیل در جریان سفر استانی تاکید کرد و گفت: انتظار من این است که دوستان حاضر در جلسه نامه‌های ارسالی از ناحیه دفتر را جدی بگیرند.

527 بازدید
اختصاص ۱۱۰۰ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضاییه و بودجه‌های استانی برای رفع مشکلات ضروری استان اردبیل

آیت الله رئیسی در گفتگوی تلویزیونی خبر داد

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه در جلسه امشب شورای عالی قوه قضاییه مسائلی که ۱۷ هیات اعزامی مطرح کردند بررسی شد گفت: ۱۱۰۰ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضاییه و بودجه‌های استانی برای رفع مشکلات ضروری استان اختصاص یافت.

552 بازدید
باید نام، یاد و هدف حسین (ع) در همه جوامع بشری طنین‌افکن شود/ هیچکس نمی‌تواند مکتب شهید سلیمانی را از بین ببرد همانطور که مکتب اباعبدالله الحسین (ع) تا امروز از بین نرفته است

آیت الله رئیسی در مجمع ذاکرین حسینی:

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی و شهید ابومهدی را جلوه هایی از مکتب عاشورای حسینی دانست گفت: مکتب شهید سلیمانی چون متصل به امتداد جریان عاشوراست ماندگار می ماند.

756 بازدید