آرشیو اخبار

نسبت به مردم خراسان جنوبی احساس مسئولیت مضاعف دارم

تولیت آستان قدس رضوی در هنگام ورود به فرودگاه بیرجند، دیدار با مردم و مسئولان را مهم‌ترین هدف سفر خود اعلام و تاکید کرد: نسبت به مردم خراسان جنوبی احساس مسئولیت مضاعف دارم.

541 بازدید
حضور حجة السلام دکتر رئیسی در جمع علمای اهل سنت استان خراسان جنوبی

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه توسعه استان خراسان جنوبی یک ضرورت به حساب می آید، تصریح کرد: این امر تنها در پرتوی امنیت، وحدت، یکپارچگی، همدلی، همگرایی و هم اندیشی محقق می شود.

566 بازدید
روحانیت اثرگذارترین گروه اجتماعی هستند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز با وجود همه توطئه های دشمن برای جدا کردن روحانیون از مردم، هم چنان هم روحانیت اثرگذارترین گروه مرجع در جامعه مسلمان ماست.

575 بازدید
نخبگان راهکارهای رفع محرومیت از خراسان جنوبی را ارائه دهند

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه نخبگان و چهره های فعال فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جزو سرمایه های ارزشمند استان خراسان جنوبی هستند، گفت: این افراد باید متناسب با اقلیم منطقه، راهکارهای رفع مشکلات و محرومیت از این استان را احصا کنند و ارائه دهند.

511 بازدید
به زودی زائرسرا و اقامتگاهی در مرز میرجاوه احداث خواهد شد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در سفری که مسئولان آستان قدس رضوی به استان سیستان و بلوچستان داشتند، مقدمات و مطالعات لازم برای احداث یک مجتمع اقامتی و استراحت‌گاهی میان راهی در مرز میرجاوه انجام شد تا زائران عزیز پاکستانی امام رضا(ع) در آنجا به استراحت بپردازند.

589 بازدید
ضرورت فرهنگ سازی برای امداد مستضعفان و محرومان

تولیت آستان قدس رضوی ضمن اشاره به مقوله حمایت از محرومان و مستضعفان به عنوان یکی از مهم‌ترین موارد مطرح در منشور هفت بندی مقام معظم رهبری برای آستان مقدس حضرت رضا(ع)، گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در این زمینه باید انجام شود، مسئله فرهنگ‌سازی نسبت به کمک به مستمندان و همیاری با مستضعفان است. 

480 بازدید
دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی از ویژگی های بارز شهید مطهری بود

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه صاحب بصران نیاز روز بشر را درک می کنند، گفت: نیاز روز را شناختن و متناسب با آن عمل کردن، به معنای «زمان زده» یا «فضا زده» شدن نیست. بلکه شهید مطهری به عنوان الگویی از زمان شناسی، همواره بر اساس اصول و مبانی اسلام ناب، متناسب با مقتضیات زمان و به زبان روز سخن می گفت

460 بازدید
ضرورت تحقق تمدن اسلامی و مرجعیت علمی مشهد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: معلمان، مربیان و اساتید در مدارس، دانشگاه ها، محافل علمی و حوزه های علمیه باید به سمت تحقق تمدن اسلامی حرکت کنند.

582 بازدید
مصون سازی جامعه در برابر هجمه های دشمنان، نیازمند همدلی و کار جمعی است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مصون سازی جامعه اسلامی و جوانان در برابر هجمه های دشمنان، نیازمند همدلی، هم آوایی و کار جمعی توأم با بصیرت آفرینی در جامعه، توسط افرادی است که در سنگر مرزبانی از مرزهای فرهنگی و عقیدتی تلاش می کنند. 

534 بازدید
آستان قدس رضوی توانایی تأمین محتوای چند شبکه مستقل ملی و فراملی را دارد

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به برنامه ریزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای راه اندازی شبکه زیارت، گفت: ظرفیت مجموعه آستان قدس رضوی به قدری است که می تواند چند شبکه مستقل ملی و ماهواره ای را تغذیه کند. لکن در حال حاضر برنامه ما استفاده از بستر شبکه های موجود است و امیدواریم با هماهنگی صدا و سیما بتوانیم محتواهایی فاخر، با کیفیت و اثر گذار به مخاطبان ارائه دهیم.

513 بازدید
تقدیر بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) از جهت گیری های تولیت آستان قدس رضوی

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با صدور نامه ای خطاب به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، از جهت گیری های تولیت آستان قدس رضوی و اقدامات صورت گرفته در زمینه رسیدگی به امور مستضعفان تقدیر کرد.

705 بازدید