آرشیو اخبار

دستور آیت الله رئیسی برای تحت تعقیب قرار گرفتن فردی که کارخانه صنایع پوشش ایران را تخریب کرد

رئیس قوه قضاییه در جریان بازدید از کارخانه صنایع پوشش ایران ضمن دستور برای تحت تعقیب قرار گرفتن فردی که کارخانه صنایع پوشش ایران را تخریب کرده است تاکید کرد که هر چه سریع تر با همت مسئولان این کارخانه همه موانع از جمله موانع حقوقی و قضایی برطرف شوند.

تصمیم گیری‌های سفر استانی به شکلی خواهد بود که ضمانت اجرایی داشته باشد

آیت الله رئیسی در بدو ورود به فرودگاه رشت:

رئیس قوه قضاییه گفت: به دنبال سفری که گروه مقدماتی ٣٠ نفره در سطح استان گیلان از 31 حوزه قضایی داشته اند، گزارش های مقدماتی آماده شده است و در جلساتی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و همکاران قضایی خواهیم داشت، مسائل بررسی شده توسط گروه اعزامی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

مکتب شهید سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی (ره) و عاشوراییان است/ مردان و زنانی که می‌خواهند در جامعه تحول آفرین باشند، باید در پرتو بندگی خداوند متعال دارای ظرفیت شوند

آیت الله رئیسی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی:

رئیس قوه قضاییه با اشاره به توانایی مثال زدنی شهید سلیمانی در شناخت ظرفیت افراد گفت: مردان و زنانی که می خواهند در جامعه تحول آفرین باشند، باید در پرتو بندگی خداوند متعال دارای ظرفیت شوند.

رویکرد قوه قضاییه در توجه به حوزه زنان و خانواده در سند تحول قضایی مایه امیدواری است

نشست تحول در نظام حقوقی و قضایی زنان و خانواده؛

در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، نشست تحول در نظام حقوقی و قضایی زنان و خانواده در راستای تجلیل از مقام زن و مادر با حضور رئیس قوه قضاییه برگزار شد.

رویکرد سند تحول قضایی در راستای تعالی و تحکیم بنیان خانواده است/ راهکار حل و فصل دعاوی مربوط به خانواده «حکمیت» است

آیت الله رئیسی در نشست تحول در نظام حقوقی و قضایی زنان و خانواده:

رئیس قوه قضاییه گفت: راهکار حل و فصل دعاوی مربوط به خانواده «حکم قضایی» نیست بلکه «حکمیت» راهکار حل و فصل این دعاوی است.

میثاق با امام خمینی (ره)، میثاق با همه خوبی‌ها و ارزش‌هاست/ امروز بهترین تبیین کننده خط امام جانشین به حق ایشان یعنی مقام معظم رهبری هستند

آیت الله رئیسی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل:

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز بهترین تبیین کننده خط امام جانشین به حق ایشان یعنی مقام معظم رهبری هستند که بنای معظم‌له هم در گفتار و هم در سلوک و رفتار، احیاء و زنده نگه داشتن دائمی خط امام است و ما باید از سلوک و رفتار ایشان «خط امام» را بیاموزیم و آن را زنده نگه داریم.

قوه قضاییه به عنوان مجری عدالت در کشور، خود را موظف می‌داند که مصمم و بدون توقف و بدون تبعیض، به مبارزه با فساد بپردازد

آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه استقلال را بزرگترین نعمت نظام جمهوری اسلامی دانست و با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران امروز مستقل ترین نظام در این کره خاکی است، گفت: استقلال امروز ما هم برآمده از آزادی ملت است و هم حافظ این آزادی برای ملت خواهد بود.

محوریت ائمه جمعه و مساجد برای جمع آوری کمک‌های مومنانه در دوران شیوع کرونا گواهی بر پناهگاه بودن مساجد است

آیت الله رئیسی در دوازدهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور:

رئیس قوه قضاییه گفت: خداوند متعال همانگونه که از علما برای علم‌آموزی و معرفت ‌افزایی پیمان گرفته، از برای مبارزه با ظلم و ستم نیز پیمان گرفته است،.

تریبون‌های عمومی باید محل امیدآفرینی و نشان از انسجام و آهنگ واحد در کشور باشد/ محل «طرح» و «حل» مسائل اختلافی، جلسات خصوصی است نه‌تریبون‌های عمومی

آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه گفت: تریبون ها نه محل طرح و نه محل رفع مسائل اختلافی است بلکه این «جلسات خصوصی مسئولان» است که محل طرح و رفع مسائل اختلافی است.

همکاری قوای مجریه و مقننه برای اجرای سند تحول قضایی لازم است

آیت‌الله رئیسی در دومین جلسه ستاد راهبری اجرای سند تحول قضایی:

رئیس قوه قضاییه گفت: اجرای بخش عمده‌ای از سند تحول قضایی، نیازمند اصلاح قوانین و مقررات است و لازم است با همکاری قوای مقننه و مجریه، زیرساخت‌های قانونی فراهم شود تا بر مبنای قوانین اصلاح شده، سند قابلیت اجرایی پیدا کند.

اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات قضایی استان سمنان

آیت‌الله رئیسی در نشست خبری پایان سفر به استان سمنان:

رئیس قوه قضاییه با اشاره به دغدغه های مردم استان سمنان نسبت به آلودگی ایجاد شده توسط یکی از معادن این استان گفت: قرار بر اين شد كارشناسانى كه تاكنون موضوع را بررسى كرده اند نظر خود را ارائه دهند. اين مساله بايد روشن و معلوم شود که این معدن مشكل محيط زيستى دارد يا خير. زمانى كه موضوعى مساله مردم شد، باید نسبت به شناخت، تلاش برای حل کردن مشکل و پيگيرى حل مشکل، اقدام شود.

نیروهای قاطع و باانگیزه کشور می‌توانند گره‌های مختلف کشور را باز کنند/ لزوم تعیین تکلیف فاضلاب شاهرود در اسرع وقت

آیت الله رئیسی در دیدار با نخبگان و اقشار مختلف مردم استان سمنان:

رئیس قوه قضاییه ضمن تاکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکی در کشور تصریح کرد: در صورت اصلاح نظام بانکی، حجم پرونده های قضایی کاسته می شود.

درخواست‌های مردمی واصله در جریان سفر استانی یک به یک پاسخ داده شود/ لزوم تسریع در تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی

رئیس قوه قضاییه در شورای قضایی سمنان:

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه به عنوان مسئول وظیفه داریم نسبت به حقوق مردم و حقوق عامه پاسخگو باشیم، گفت: یکی از مسائل مهم در حقوق عامه این است که مردم از مسئولان می‌خواهند که آنچه حقشان است را دنبال کنند و حتی اگر حق با کسی نبود نیز باید موضوع برای او تبیین شود.

«نمی شود»، «نمی دانیم» و «نداریم»، نباید در حل مشکلات مربوط به پرونده‌های قضایی وجود داشته باشد

آیت الله رئیسی در دیدار با قضات و کارکنان قضایی استان سمنان:

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه «نمی شود»، «نمی دانیم» و «نداریم»، نباید در حل مشکلات مربوط به پرونده های قضایی وجود داشته باشد، گفت: هرکسی در هر جایگاهی که قرار دارد، می تواند در امر کشف حقیقت به قاضی کمک کند.

دستور رئیس قوه قضاییه برای تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی

رئیس قوه قضاییه در بازدید از کاروانسرای عباسی شهر سمنان دستور داد این مکان تاریخی که پیش از این به عنوان زندان سمنان استفاده می شد برای تبدیل شدن به یک مرکز فرهنگی تا پایان سفر به شهرداری این شهر تحویل داده شود.