آرشیو اخبار

آخرین وضعیت فیلترینگ هوشمند/ پاسخ به اظهارات خارج از شئون یکی از نزدیکان مهدی هاشمی/ مدیریت «وی پی ان»ها/ پرونده مرگ زائران عربستانی در مشهد/ پاسخ هایی که بانک مرکزی به قوه قضائیه نداده است

<p style="text-align: justify;">دادستان کل کشور از برخورد بدون تبعیض با فساد به عنوان راهبرد و سیاست قوه قضائیه یاد کرد و گفت: دستگاه قضایی برای همه روشن کرده بنای قوه قضائیه برخورد بدون تبعیض با انواع فساد است.</p> <p style="text-align: justify;"></p>

معرفت در بازرسی و نظارت یک رکن محسوب می شود

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور عصر امروز با حضور در جمع نمازگزاران سازمان بازرسی کل کشور ضمن گرامی‌داشت فرارسیدن لیالی قدر گفت: درک ماه مبارک رمضان و درک شب قدر امر بسیار مهمی است که در روایات نیز بسیار بر آن تاکید شده است. چرا که اگر قرار بود انسان در رقم زدن سرنوشت خود تاثیر نداشته باشد،حتما این همه بر اهمیت دعا، استغفار و شب زنده‌داری تاکید نمی‌شد. این‌ها همه به خاطر آن است که انسان در رقم زدن سرنوشت خود نقش دارد. باز هم در همین باب فرموده شد اگر کسی لیله القدر را درک نکند محروم است و محروم به کسی گفته می‌شود که از برکات در این ماه و این شب غافل باشد.

فقیه کسی است که علم و دین در جان و سرشتش بنشیند

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: امام شخصیتی جامع الحکمتین بودند لذا وقتی شرح دعای سحر را نوشتند، میرزامهدی اصفهانی، طلاب را دعوت به بوسیدن دست ایشان کرد.

مجلس خبرگان رهبری از هر جریان سیاسی مستقل است

مجلس خبرگان رهبرى یکى از نهادهاى اساسى و حساس نظام جمهورى اسلامى ایران است که بر مبناى قانون ‏اساسى، مسئولیت هاى خطیرى بر عهده دارد. حجت الاسلام رئیسی با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر درباره جایگاه و استقلال این مجلس سخن می گوید.

موسسات غیر مجاز حتما برای اقتصاد کشور ضرر دارد

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: اگر قانون محوری را پیشه نکنیم قطعا دچار خسارت میشویم و باید همه جناحها در قانون و قانونمداری توافق کنند و مسئولان خودشان را مرزبان مجموعه‌ها بدانند.

فیضیه مرکز انقلاب اسلامی است / بنای نظام اسلامی مبتنی بر فقه جعفری است

دادستان کل کشور با اشاره به قدسیت موجود در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت:هیچ قدسیتی در عالم به جز در پرتو قدوس اتفاق نمی افتد، قدسیت ساختار جمهوری اسلامی به دلیل اتصال به وحی است؛ حضرت امام فرمودند که ولایت فقیه همان ولایت رسول الله و امیر المؤمنین است.

دستگاه قضایی به دنبال حمایت از سیاست رونق اقتصادی است

دادستان کل کشور گفت: اراده و تصمیم جدی در تمام حوزه های قانون گذاری، اجرایی و قضایی برای حمایت از سرمایه گذاری به وجود آمده است و تصور می کنم امنیت امروز کشور برای سرمایه گذاری با هیچ زمان دیگری قابل مقایسه نیست.

برخی بخاطر روابط خانوادگی بامجرمین،با جوسازی میخواهند باطل را حق جلوه دهند/پرونده کرسنت در مرحله نهایی شدن است

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده کرسنت، گفت: این پرونده جهت رسیدگی به دیوان عالی کشور فرستاده شد و در شعبه‌ای در این دیوان مورد رسیدگی قرار گرفته و نظر قطعی صادر شده است و در واقع مراحل نهایی را می‌گذارند.

شوراهای روستا حق قانونی برای ارائه مجوز ساخت و ساز ندارند

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در نشست اجرای مفاد تغییر کاربری اراضی و باغات با بیان اینکه شوراهای روستا حق قانونی برای ارائه مجوز ساخت و ساز ندارند، گفت: به هیج عنوان نباید اجازه داد بنایی برخلاف قانون و تغییر کاربری در هیچ جای کشور ساخته شود و از هیچ مدیر و مسئولی در این خصوص عذری پذیرفته نیست.

مجازات‌های مربوط به مواد مخدر تغییری نخواهد کرد

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در خصوص مجازات مرتبط با جرائم مواد مخدر، گفت: به هیچ عنوان از مجازات‌های قانونی مرتبط با جرائم مواد مخدر کاسته نخواهد شد و هیچ تخفیفی هم در این زمینه صورت نمی گیرد. شعبات ویژه رسیدگی به این جرائم نیز در سراسر کشور فعال هستند.